Soutěžící

Zdeněk Urbanovský - vítěz

Konzervatoř (obor skladba) absolvoval v roce 2004. Ke svým životním úspěchům počítá mimo jiné dočtení Egypťana Sinuheta, výstup na Sněžku a porod pěti koťat, který vykonala jeho kočka. Rád by spolupracoval s Madonnou. Do soutěže se přihlásil ve slabé chvilce z hecu, neboť není soutěživý typ
1. kolo
2. kolo
3. kolo
4. kolo


Pavel Kuznetsov - 2.místo

Hraje na klavír od šesti let, jako sólista s orchestrem vystoupil ve svých patnácti. Studoval v Čeljabinsku a Jekatěrinburgu, v současnosti studuje u profesorky Mi-Joo Lee na University of the Arts v Berlíně. Zajímá se o komorní hudbu a hraje jazz.
1. kolo
2. kolo
3. kolo
4. kolo


Zdeněk Král - 3.místo

Absolvoval JAMU. Věnuje se především kompozici scénické a filmové hudby, koncertům, psaní dětských knih a televizní tvorbě. V divadle Husa na provázku vystupoval jako francouzský doprovazeč baletek. Do soutěže se přihlásil proto, že by rád věděl, jestli si ve svém věku ještě může dovolit usilovat o kariéru pianisty
1. kolo
2. kolo
3. kolo
4. kolo


Robert Ferenc - 4.místo

Do tří let byl v kojeneckém ústavu, ke hře na klavír ho od jeho pěti let začaly vést vychovatelky v dětském domově. Studoval na Konzervatoři Jana Deyla v Praze, před pár měsíci natočil svoje první CD. V soutěži by rád získal kontakty a možnost vystupování na veřejnosti.
1. kolo
2. kolo
3. kolo
4. kolo


Bulat Abdurakhimov

Pochází z Taškentu, v současnosti studuje skladbu na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. S oblibou improvizuje a hraje vlastní skladby. Před živým publikem by rád hrál skladby v klasicko-romanticko-avantgardním stylu.
1. kolo
2. kolo
3. kolo
4. kolo


Frank Bonnici

Na rodné Maltě studoval obor Hudba a divadlo na University of Malta, klasický jazz studoval na Bachově konzervatoři v Amsterdamu. Má za sebou řadu vystoupení v kavárnách a jazzových klubech, doprovázel i němé filmy.
1. kolo
2. kolo


Ocirculun Bravenec

Narodil se v Ulánbátaru v Mongolsku, ale vyrůstal v Londýně a ve Vídni. Studoval hudební pedagogiku na Vídeňské hudební univerzitě, byl klávesistou a aranžérem rakouských kapel Freud a Christos. Od roku 2013 studuje filmovou hudbu a songwriting na Berklee College of Music v Bostonu, USA. V Pianistovi roku bude vystupovat již podruhé.
1. kolo


Lee Ho San Grayson
李 湖 山

Jeho jméno se vykládá takto - 'Lee' 李 je čínské rodové jméno 'Ho' 湖 znamená jezero 'Šan' 山 znamená hora. Žije v Londýně, studoval hru na housle, violu, eufonium a klavír na Guildhall School of Music & Drama. V letech 2000 – 2009 žil v Praze, kde mimo jiné účinkoval v kapele G8 Band. Chtěl se zúčastnit již soutěže Pianista roku 2015, což se mu nakonec nepodařilo kvůli teroristickým útokům a následně odloženým letům.
1. kolo


Pavel Partyka

Vystudoval klavír a skladbu na Konzervatoři Jana Deyla. Věnuje se převážně interpretaci populární a lidové hudby s přesahy do dalších žánrů. Je příznivcem naživo interpretované hudby, v soutěži Pianista roku je již podruhé.
1. kolo
2. kolo


Martin Plas

Klavírista, pedagog, korepetitor a hudební režisér. Na pražské Akademii múzických umění absolvoval obor hudební režie. Jeho láskou je improvizace, inspiračními zdroji například Karel Svoboda, Ennia Morriconeho či ABBA.
1. kolo
2. kolo


Zdeněk Skalák

Pochází se Středočeských Votic a na přírodovědecké fakultě UK vystudoval demografii a sociologii. Momentálně pracuje v Českém statistickém úřadě navodboru národních účtů. Hra na klavír patří k jeho koníčkům, stejně jako sport, kouzlení a fotografování. V soutěži pianista roku byl již dvakrát na pátém místě.
1. kolo
2. kolo
3. kolo
4. kolo


Vsevolod Tokmakov

Pochází z ruského Petrohradu. Studuje klavír na pardubické konzervatoři, hraje a skládá klasiku, jazz a elektroniku. Úspěšně se zúčastnil několika mezinárodních klavírních soutěží, na Pražském jaru skončil sedmý, na Pianistovi roku 2016 pátý. Miluje dílo Alexandra Skrjabina a chce dokončit jeho Mysterii.
1. kolo
2. kolo


Tibor Virág

Maďarský Rom z muzikantské rodiny. Poprvé hrál na akordeon na svatbě již v sedmi letech, od té doby již stihl hrát v Německu, Norsku a Holandsku i jako pouliční muzikant. Nikdy se moc nepřátelil s notami, jeho nejlepší hudební školou byl maďarský a slovenský folklór.
1. kolo
2. kolo
3. kolo


Vojtěch Zajac

V současnosti studuje třetí ročník doktorského studia v oboru Hudební teorie a pedagogika Univerzity Palackého Olomouc. Zúčastnil se řady workshopů zaměřených na jazzovou hru a má pedagogickou praxi. Na Pianistovi roku chce načerpat inspiraci a poznat další lidi z oboru.
1. kolo